Obraz drukowany na płótnie

Oferowane przez nas obrazy drukowane na płótnie to połączenie klasycznego piękna obrazu tworzonego ręką wprawnego artysty z nowoczesną techniką nakładania obrazu na malarskie podłoże. Z połączenia obu elementów powstaje stylowy obraz w fotograficznej jakości.

Obraz drukowany na płótnie, inaczej nazywany foto-obrazem jak sama nazwa wskazuje jest nadrukiem nakładanym na wysokiej jakości płótno artystyczne o gramaturze powyżej 200g/m2. Podłoże takie zachowuje wysoką elastyczność i co najistotniejsze, oddaje piękno płótna malarskiego. Oprócz niepodważalnych zalet wizualnych, obraz drukowany na tego rodzaju podłożu dobrze absorbuje atrament, podwyższając trwałość nadruku. Obraz drukowany na płótnie zachowuje więc wyższą odporność na działanie promieni słonecznych (obraz nie blaknie), co kilkukrotnie wydłuża jego żywotność. Oferowane przez nas foto-obrazy składają się z zadrukowanego płótna, które następnie naciągamy na ramkę sosnową lub DMF (płyta z włókien drzewnych).

Nasi Klienci mają możliwość wyboru między dwoma rodzajami druku, stosowanego w procesie nakładania obrazu. Druk pigmentowy to najnowocześniejsza technologia przeznaczona do druku fotografii, ale też posterów lub grafik artystycznych. Druk tego rodzaju daje też możliwość wykorzystywania szerokiej palety barw, dzięki czemu nasze obrazy drukowane na płótnie odwzorowują najmniejsze nawet różnice odcieni danego koloru. Z kolei druk ekosolwentowy jest dedykowany do wydruków wysokiej jakości dużych powierzchni. Jego bazę stanowią komponenty w pełni ekologiczne, dzięki czemu druk nie wywiera negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Podobnie jak druk pigmentowy, ekosolwent cechuje wydłużona żywotność i co ważne, nie pozostawia przykrego zapachu na zadrukowanym płótnie.

Do dodatkowych walorów naszych obrazów drukowanych na płótnie należą niewielka waga oraz brak konieczności zakupu dodatkowej ramki, w której zwykle umieszcza się zadrukowane płótno. Po dostarczeniu przez nas foto-obrazu, wystarczy go jedynie zawiesić w wybranym wcześniej miejscu i cieszyć się z efektu, który wnosi.

W naszej ofercie posiadamy tysiące propozycji, spełniających oczekiwania każdego niemal miłośnika fotografii i obrazu. Kilkanaście kategorii począwszy od motywów przyrodniczych (np. kwiaty, pejzaż, drzewa, rośliny, zwierzęta), przez sceny miejskie (np. architektura, ludzie, jedzenie i napoje, przedmioty), po obrazy dla koneserów sztuki (np. reprodukcje malarstwa oraz abstrakcja).

Obrazy drukowane na płótnie zadowolą gusta miłośników fotografii, ale też sprawią przyjemność wszystkim tym, którzy poszukują do swoich wnętrz elementów łączących tradycję malarską z nowoczesną oprawą.